Taxi w kryzysie czyli sytuacja COVID-19

Branża taxi w Warszawie jak i innych miastach kuleje. To wszystko głownie za sprawą obostrzeń i częściowego zamrożenia. Taksówki nigdy nie istniały same sobie, zawsze było to połączone z innymi usługami. Kiedy nie ma klienta na próżno szukać pracy w tej branży. Zleceń zarobku. Ludzie po prostu nie mają gdzie jeździć bo galerie, kina ,restauracje i klubu zostały pozamykane. Ci którzy jeździli do pracy lub z nie wracali pracują zdalnie lub stracili pracę przez obecną sytuację.

Większość firm aby sprostać wymaganiom klienta który liczy każdą złotówkę poszła o krok dalej Zaczął się wyścig kto będzie jeździł taniej. Korporacje taxi stolicy jak i całym kraju nie są w stanie podjąć wyzwania i zaniżyć stawek tak jak przewóz osób który oscyluje około 1zł/km
Często przez brak zleceń taksówkarze zaczynają jeździć na tych stawkach korzystając z tych aplikacji. Nie jest zaskoczeniem kiedy na zlecenie jednej z trzech najbardziej znanych firm przewozowych podjeżdża znana korporacja.

Coraz więcej ludzi patrzy na każdą złotówkę i woli jeździć po 1zł niż po 2zł czy 3zł Co zaskakujące więcej nowych samochodów zobaczymy na rynku przewozu osób niż na taxi. Tylko co może zrobić taksówkarz w obecnej sytuacji? Może niewiele…albo zmienić zawód albo czekać na cud lub jeździć na aplikacjach z najtańszych firm. Większość jednak czeka na odmrożenie gospodarki i dalej będą mogli wozić klientów po Warszawie taksówką. Złote czasy taxi już nie wrócą z tego powodu kierowcy wożą dodatkowo przesyłki lub jedzenia. Niektórzy są już kurierami to najlepsze rozwiązanie bo w czasie pandemii przesyłki są wysyłane częściej.

Aby wozić przesyłki nie trzeba posiadać taksówki co jest bardzo nie korzystne podczas sprzedaży auta. Bo kto z nas chciałby kupić samochód po taxi? Wystarczy podstawowa znajomość Warszawy oszcędny samochód którego nie trzeba oklejać ani montażu kasy fiskalnej, innych rzeczy bez której taksówka nie była by taksówką.

Firma która bardzo dobrze sobie radzi w dobie kryzysu i kierowcy sobie ją chwalą to Fedex Ofert pracy można znaleść bardzo wiele na każdym portalu typu OlX.pl https.olx.pl lub Proponuj.pl czy dowolnym portalu z ogłoszeniami.Co wyróżnia to godziny pracy-pracuję się połowę mniej jaki kurier niż jako takówkarz.Z badadań wynika że becenie w taksówce czy przewozie spędzają ludzie po 14 godzin a często i tak nie wychodzą na swoje.

W przypadku przesyłek mamy zagwarantowaną stałą pencje plus dodatki.
Praca jest non stop,nie jest monotonna tylko cały czas jesteśmy w ruchu.

Wystarczy spojżeć w nocy jaka skala jest przwozu osób a taksówek z których i tak połowa jedzie na aplikacji przewozu.