Jak dostać się na lotnisko Chopina w Warszawie i dlaczego taksówką najlepiej?

Niemal 18 milionów pasażerów rocznie, w samym maju tego roku przyrost wyniósł 9%. 121 kierunków regularnych w czasie lata, 54 państwa, 27 przewoźników, 68 kierunków czarterowych do 21 państw i 24 przewoźników. To tylko kilka statystyk Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Chopina w Warszawie. Popularne Okęcie to najważniejsze polskie lotnisko. Tylko czy na pewno dobrze skomunikowane?

Komunikacja kluczem do sukcesu

            Zawsze, gdy leci się z lotniska Chopina, trzeba opracować trasę dojazdu lub wydostania się z lotniska. Warszawa to duże miasto, w którym można skorzystać z kilku środków transportu:

 • Taxi Warszawa;
 • Komunikacja miejska;
 • Samochód własny;
 • Pociąg – SKM.

Taksówka Warszawa czy komunikacja miejska?

Ładowność przy wyjazdach lotniskowych to zaleta taksówek z Warszawy i pięta achillesowa komunikacji miejskiej

Analizę sytuacji komunikacyjnej zaczniemy od komunikacji miejskiej. Wyjątkowo jednak wyjmiemy spod niej pociągi SKM, gdyż znajdą się w zakładce z pociągami właśnie. Przechodząc do komunikacji, nie można zapomnieć, że nie jest ona, tak jak dzieje się to na przykład przy taksówce w Warszawie, umiejscowiona pod naszym domem.

            Co to oznacza? Przede wszystkim konieczność zarezerwowania większej ilości czasu. Jak podaje sama strona lotniska, w Warszawie funkcjonują 4 linie dzienne, dojeżdżające do lotniska Chopina i 1 nocna. Są to autobusy 175, 188, 148 i 331 w dzień oraz N32 w nocy.[1] Już samo to pokazuje, jak ciężko będzie dostać się komunikacją na lotnisko.

 1. Czas – jazda komunikacją nie jest tak szybka jak np. jazda taxi Warszawa, a więc jest mniej wygodna. Do tego przesiadki i oczekiwanie – to daje dojazd powyżej pół godziny niemalże zawsze.
 2. Miejsce – przystanki linii obsługujących lotnisko są rozmieszczone dobrze, ale do każdego z nich trzeba się jeszcze dostać innymi liniami.
 3. Zawodność – korki, opóźnienia i długi czas oczekiwania na przesiadki sprawia, że to najbardziej ryzykowny transport.
 4. Bagaż – mało miejsca na przewiezienie bagażu, a więc i dużo większa niewygoda.

Własny samochód

            O tym środku transportu wiemy wiele. Z reguły ma być konkurencją dla taksówek z Warszawy, a w praktyce nie jest stosowany do dojazdu na lotnisko. Wymaga umiejętności prowadzenia, znajomości miasta i opłacenia miejsca do parkowania, co jest największym minusem. Mimo tego, że jest o 33% taniej, to i tak jest drogo.[2] A skoro pasażerów, jak wynika z badania Trinity, ma na lotnisku przybywać, to i ruch stanie się coraz większy. W tym wypadku korki będą kolejną przeszkodą.

Za: http://trynity.eu/?m=201801

Taxi z Warszawy to wciąż przewidywalnie najlepszy transport na lotnisko w perspektywie wzrostu pasażerów

Pociągi SKM a taksówka w Warszawie

            Często, myśląc o dostaniu się na lotnisko, wybieramy taxi Warszawa. A może pociąg będzie korzystniejszy? Być może finansowo, jednak po przeanalizowaniu wszystkich plusów, można skupić się na minusach.

 1. Czas – uzależnienie od rozkładu jest tu aż nadto widoczne.
 2. Skomunikowanie – najpierw trzeba dostać się do stacji początkowej, z której dotarcie na lotnisko zajmie kilkanaście minut przynajmniej – wygoda i wolny czas na tym cierpią.
 3. Cena – jest pozytywna. Jednak nie równoważy minusów i problemów z zaplanowaniem podróży.

Taksówka w Warszawie – jednak najlepiej?

            Taksówkarze znają miasto. Wiedzą, które drogi są aktualnie najlepsze dojazdu. Są konkurencyjni, gdyż wiedzą, że za dobrą usługę nie trzeba wiele żądać. Liczy się bezpieczeństwo, brak stresu i nerwów pasażera. A ograniczanie stresu dzięki taxi z Warszawy będzie dodatkowym plusem przy lotach samolotami.

Duża dostępność usług sprawia, że taxi Warszawa jest konkurencyjna z innymi środkami transportu na lotnisko Okęcie

            Plusem jest też ładowność pojazdów, wygoda jazdy i brak korków, gdyż taksówkarze mogą poruszać się po tzw. buspasach. Wszystko to razem sprawia, że zdecydowanie wygrywa taksówka w Warszawie, jeśli chodzi o dojazd na lotnisko.

            Nie ma wątpliwości. Taxi Warszawa wygrywa w kategorii czas, wygoda, szybkość podróżowania oraz bezpośrednie dowiezienie pod bramy lotniska Okęcie. Dlatego szukając dojazdu na samolot, nie zapominajcie, że taksówki to wciąż najlepszy pomysł. I wcale nie taki drogi! Wybierajcie tanie taxi i bądźcie zadowoleni.


https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/liczba-pasazerow-na-lotnisku-chopina-stale-rosnie-6172.html, dostęp: 09.07.2019r.

[1] https://www.lotnisko-chopina.pl/pl/komunikacja-miejska.html, dostęp: 09.07.2019r.

[2] https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/tansze-parkowanie-na-lotnisku-chopina-5690.html, dostęp: 09.07.2019r.