Tanie-taxi przed firmą

Na spokojnie i bez przeszkód – gdzie warto wybrać się taksówką w Warszawie?

Choć liczba firm oferujących przewozy osobowe wciąż rośnie, to nie da się ukryć, że taksówkę wciąż wybiera większość z osób, które planują wieczorne wyjścia czy późno wracają do domu. Jak wynika z raportu, niemalże 70% osób wybiera taksówkę, gdy wieczorem planuje wyjście z domu. Ale usługa taksówkarska jest potrzebna także w wielu innych sytuacjach. Warto jednak zapytać nie czy, ale gdzie warto wybrać się taksówką. Odpowiedzi mogą być zaskakujące…

Spis treści

Warszawa da się lubić

Miejsca kultury

Wydarzenia sportowe

Nagłe sytuacje – wybór oczywisty

Tanie-taxi - wnętrze luksusowe
Obraz 1. Luksus i wygoda podróżowania – to jedna z cech, dla których klienci wybierają taksówki w Warszawie

Warszawa da się lubić

            W Stolicy istnieje wiele miejsc, które zapewniają rozrywkę w przypadku późnych wyjść z domu. A jeśli do tego dołożymy, że wraca się z nich zazwyczaj późno – dwie podstawowe kwestie korzystania z taxi w Warszawie będziemy mieli spełnione. Warszawa naprawdę ma wiele do zaoferowania. Jeśli nie masz pomysłu na wyjście z domu, jesteś turystą i nie wiesz, gdzie można spędzić dobry czas, zapytaj naszego kierowcę. Z pewnością coś Ci podpowie. Możesz też przeczytać o nietypowych miejscach, więc nie krępuj się!

Miejsca kultury

            Na początek coś dla melomanów, teatromaniaków oraz koneserów sztuki. Wszak to właśnie wieczorem można znaleźć dla siebie coś specjalnego w repertuarze licznych warszawskich teatrów czy galerii, a dojechać do nich najłatwiej taksówkami z Warszawy. Jest jedna miejsce, które nie wydaje się typowym wyborem. To Zachęta. Miejsce historyczne i niezwykłe. To tu ginął z rąk Niewiadomskiego Prezydent Polski – Gabriel Narutowicz. Dzieła, które są tam wystawiane to nietypowa kompozycja sztuki współczesnej. Warto zatem zarezerwować sobie kilka chwil, by wybrać się do tego wyjątkowego miejsca.

            Jak? Zachęta nie jest położona w oddali od komunikacji miejskiej, jednak nie leży blisko, a elegancki strój sprawia, że warto dostać się tam pod same drzwi. Warto zatem wybrać się samochodem lub skorzystać z taksówki w Warszawie. To łatwy sposób, by pojawić się na otwarciu wystawy całkowicie świeżym.

Wydarzenia sportowe

            Zaletą mieszkania w Stolicy jest możliwość uczestniczenia w różnych wydarzeniach sportowych. To między innymi mecze ligowe!

Tanie-taxi przed halą Torwar
Obraz 2. Korzystanie z taxi w Warszawie podczas meczów to sposób na spokojne dotarcie na stadion
  • Siatkówka,
  • Koszykówka,
  • Piłka nożna,
  • Mecze polskiej reprezentacji piłkarskiej.

Skoro już przy tego rodzaju spotkaniach jesteśmy… Stadion Narodowy jest doskonale skomunikowany. Można się do niego dostać nie tylko taxi Warszawa, ale także metrem, tramwajem czy autobusem oraz oczywiście własnym autem. Jednak niechęć do tłoku oraz problemy z parkingiem sprawiają, że wiele osób decyduje się na wybór właśnie taksówek.

            Warto tu zwrócić uwagę, że rynek taksówek w Polsce, także taksówek w Warszawie, rozwinął się w ostatnim czasie. W Polsce, jak donoszą dziennikarze Wirtualnej Polski, zwiększył się o 30% w ciągu ostatniej dekady.[1] Jednak nie jest to związane tylko zwiększającą się świadomością Polaków czy liczbą wydarzeń organizowanych w Warszawie, ale także jakością przewozu. Tanie taxi w Warszawie to dziś synonim jakości, a nie kłopotów.

Nagłe sytuacje – wybór oczywisty

            Poza sytuacjami wyjścia wieczorem oraz późnego powrotu do domu, badani wskazują, że korzystanie z taksówek w Warszawie to także sytuacja, gdy odlatują samolotem. Podróże na lotnisko stanowią niemalże 57% wszystkich odpowiedzi. Nie da się ukryć, że podróż taksówką na lotnisko Chopina to wygoda i szybki transport. Komunikacja miejska jedzie bardzo długo i nie jest w stanie być niezawodna.

Tanie-taxi przed firmą
Obraz 3. Dojazd na lotnisko i na dworzec jest jedną z najczęstszych destynacji w warszawskich taksówkach

            Podobnie dzieje się z kolejką. Nigdy nie wiadomo, czy akurat tego dnia nie okaże się, że ktoś postanowił zatrzymać bieg pociągów. Opóźnienia w tych środkach komunikacji są notoryczne. Inaczej jest z taksówkami. Mimo wszystko przejazd w Warszawie trwa najdłużej – jeśli chodzi o inne polskie miasta i ich lotniska. Co ciekawe, najwięcej osób decyduje się na jazdę taxi w Warszawie – nie tylko na lotnisko – w soboty. Najmniejsze obłożenie jest natomiast we wtorki.

            Warszawa to miasto, w którym obecność taksówek jest nieodłączna. Prężnie działające pasy dla pojazdów uprzywilejowanych oraz komunikacji sprawiają, że podróże trwają odpowiednią ilość czasu, a pasażerowie mogą korzystać z coraz to lepszej jakości samochodów. Obraz taksówki warszawskiej zmienia się zatem wraz z możliwościami, jakie daje to miasto swoim mieszkańcom i każdemu turyście.
[1] https://wiadomosci.wp.pl/rynek-taxi-w-polsce-6299900123994241a, dostęp: 07.05.2019r.